Szczeliwo bawełniane 601

Szczeliwa termoizolacyjne bawełniane

Szczeliwo bawełniane jest szczeliwem wykonanym z włókien naturalnych. Maksymalna temperatura pracy ciągłej tego typu szczeliw to 120°C. Dzięki zastosowaniu naturalnego wysokojakościowego włókna bawełny może być stosowane w kontakcie z żywnością. Znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym.

 

Oznaczenia szczeliw bawełnianych wg producentów:

Temac: 1170

Gambit: 601

Europolit: EBS

szczeliwo 646

Szczeliwa termoizolacyjne szklane

Szczeliwo szklane najczęściej wykorzystywane jest do uszczelniania komór i drzwi pieców. Maksymalna temperatura pracy ciągłej tego typu szczeliw to 550°C. Szczeliwo szklane występuje również w wersji pografitowanej poprawiającej właściwości termiczne

 

Oznaczenia szczeliw szklanych wg producentów:

Temac: 0011, 0021

Gambit: 604, 614

Polonit: Rofil, Rofil SG

Europolit: ESS, ESG

Przeznaczone do uszczelniania komór i suszarek w temperaturach do 120°C. Dzięki zastosowaniu naturalnego wysokojakościowego włókna bawełny może być stosowane w kontakcie z żywnością. Znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym.

Szczeliwa termoizolacyjne glinokrzemianowe

Szczeliwo glinokrzemianowe najczęściej wykorzystywane jest do uszczelniania komór i drzwi pieców. Odporność chemiczna pozwala na stosowanie tego szczeliwa w trudnych warunkach chemicznych. Maksymalna temperatura pracy ciągłej tego typu szczeliw to 1100°C. Szczeliwo występuje również w wersji pografitowanej poprawiającej właściwości termiczne.

 

Oznaczenia szczeliw glinokrzemianowych wg producentów:

Gambit: 606

Polonit: Ceramtex Z

Europolit: ECZ